Siyasilerden ‘Anneler Günü’ mesajı


Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu: “Kalplerimizin en güzel yerini dolduran, sonsuz sevgileri ile içimizi ısıtan değerli annelerimiz, iyi ki varsınız. #AnnelerGünü’müz kutlu olsun.”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: “Sevgili anneler, Anneler gününüzü içtenlikle kutlarken, ülkemizin Ortadoğululaşması, çocuklarımızın güvensiz şehirlerde korkmadan dolaşabilmesi, yarın işlerini yabancılara kaybetmemesi için yaptığımız mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade etmek isterim. Zafer Partisi çocuklarınızın güzel geleceği için mücadele ediyor, edecek.”

Sinan Oğan: “Başta Mustafa Kemal Atatürk’ün kıymetli annesi Zübeyde Hanım ve şehitlerimizin anneleri olmak üzere, ne yapsak hakkını ödeyemeyeceğimiz fedakar annelerimizin #AnnelerGünü ’nü kutluyor, ebediyete intikal etmiş bütün anneleri ve annemi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Tüm annelerin Anneler Günü’nü tebrik ediyor, ahirete irtihal etmiş tüm annelerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyorum. Sevgi, merhamet ve fedakârlık gibi güzel hasletlerin örnekleri olarak annelerimiz, hayatımızın en değerli hazineleridir. Başta aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli şehit anneleri olmak üzere, bu eşsiz hazineye sahip çıkmalı, annelerimize verdiğimiz kıymeti her fırsatta en güzel şekilde göstermeliyiz. Bir annenin evladına olan merhametiyle mukayese edilebilecek derecede çok az insani duygu vardır. Annelerimize teşekkür etmekle kalmayıp hayatımız üzerindeki etkilerini de hatırlamak için bugün çok anlamlı bir fırsattır. Cenneti annelerin ayakları altında gören inancın mensupları olarak yüklendiğimiz sorumlulukları ve görevleri ifa ederken, annelerimizin hayır dualarının en önemli güç kaynaklarımızdan biri olduğunu unutmamalıyız.”

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan: “Yıllar boyunca dilimden kolayca dökülüveren sözleri söylemek, bu sene zor geliyor. Çok özlediğim canım annemi hasretle anıyorum. Bu vesileyle anne hasreti çeken evlatlara, evladını kaybetmiş annelere sabır diliyorum. Başta eşim Zeynep ve kayınvalidem olmak üzere tüm annelerin ve anne olmak isteyenlerin gününü kutluyorum.”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Anneler Günü’nü yayımladığı bide video ile kutladı. İmamoğlu, “Emeği ve özverisi ile hayatı güzelleştiren tüm annelerin Anneler Günü kutlu olsun” notunu düştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir