Santiment: Ralli Yapan Bu 2 Altcoin’den Birisi Devam Edecek!

Kripto para piyasası toparlanmak için mücadele ederken, bazı tokenler performanslarıyla dikkatleri çekiyor. Bununla birlikte bu performanslarını devam ettirip ettiremeyecekleri belirsizliğini koruyor. Analitik platformu Santiment, son günlerde kayda değer fiyat artışları yaşayan 2 altcoin için tahminlerini paylaştı. Santiment, bunlardan birisinin yoluna devam etme potansiyeli olduğunu söylüyor.

Santiment bu 2 altcoin için açıklama yaptı: Birisi rallisine devam edecek!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, piyasa yeni bir ivme yakalamaya çalışıyor. Lider kripto Bitcoin 61 bin doların üzerinde mücadele ederken, Solana ve Avalanche’ın performansı dikkatleri çekiyor. Analiz şirketi Santiment, bu iki altcoin için tahminlerini paylaştı. Analistler, bu altcoinlerden yalnızca birinin mevcut rallisini sürdürebileceğini öne sürüyor. Santiment, SOL’un rallisinin traderkarın FOMO ile alım yaptığını gördüğünü ve bunun da devam etme olasılığını azalttığını açıklıyor. Buna karşılık, AVAX’ın rallisi topluluk tarafından büyük ölçüde göz ardı edildiğini ve bunun da devam etme potansiyeline işaret ettiğini kaydediyor. Bu bağlamda analitik platformu şu açıklamayı yapıyor:

Solana ve Avalanche, kripto toparlanırken güzel kazançlar elde ediyor.

  • SOL’un rallisine traderların FOMO’su eşlik ediyor, bu da rallinin devam etme olasılığının daha düşük olduğu anlamına geliyor
  • AVAX’ın rallisi kalabalık tarafından çoğunlukla görmezden geliniyor. Bu da rallinin devam etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına geliyor.

Analist: AVAX %40 yükselme umuduyla toparlanıyor!

Kripto analisti Sahana Vibhute de AVAX için olumlu bir tablo çiziyor. Avalanche (AVAX) fiyatı, kayda değer likidite çeken 23 dolara yakın yılın en düşük seviyelerinden bir toparlanmanın ardından büyük bir yükselişi tetikliyor. Fiyat, bir toparlanma için sağlam bir temel sağladığında daha önce kaybettiği kritik direnç bölgesine yeniden girmeye çalışıyor. Fiyat bu seviyeleri başarıyla aşarsa, altcoin fiyatının olumlu piyasa duyarlılığında keskin bir artışla %40’lık bir yükseliş başlatacağına inanılıyor.

AVAX fiyatı, 60 doların üzerine çıktıktan sonra karşılaştığı reddedilmenin ardından azalan bir paralel kanal içinde işlem gördü. Fiyat yerel düşük seviyelere ulaştıktan sonra toparlanmaya çalışsa da, mevcut toparlanma rallinin yörüngesini değiştirebilir. RSI da benzer bir formasyon oluşturdu, bu da fiyatın Nisan-Mayıs aylarında olduğu gibi bir süre daha konsolide kalabileceğini ve ardından bir kırılma yaşanabileceğini gösteriyor. Ayrıca DMI, uzun bir birikim olasılığını doğrulayan bir yükseliş kırılması için hazırlanıyor gibi görünüyor. Bu nedenle, boğalar bir aydan uzun bir süre pasif kaldıktan sonra tekrar harekete geçtiği için mevcut toparlanma önemli. Bu nedenle, AVAX’ın fiyatının direnç bölgesini temizlemesi ve 2024 yılının 3. çeyreğinin ilk birkaç gününde 30 doların üzerindeki seviyeleri fethetmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir