Aziz Yıldırım’dan “Şekip Mosturoğlu” Açıklaması

Ali Koç’un Yüksek Divan Kurulu Şekip Mosturoğlu ile ilgili söyledikleirnin ardından Aziz Yıldırım’dan konuya ilişkin açıklama geldi.

Yıldırım, “8-9 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda, saat 09:30’dan itibaren stadımızda yerimizi alacağız.

Mevcut Başkan Sayın Ali Koç’un, kazandığı takdirde, yakın zamanda rekor bir oyla seçilmiş Yüksek Divan Kurulu Başkanımız Sayın Şekip Mosturoğlu ile çalışmayacağı yönündeki demeçleri son derece anti-demokratik ve anti-kurumsaldır. Bununla birlikte Sayın Koç, bu açıklamalarıyla, genel kurulun divan yönetimine ambargo koyma hedefini açıkça belli etmiştir.

Genel Kurulumuzun eşit ve adil şartlarda idare edilebilmesi, 2 gün boyunca yaşayacağımız yoğun kongre ortamının profesyonellik ve adalet ile yönetilmesi ve her bir kongre üyemizin hakkının sonuna kadar muhafaza edilebilmesi adına, kurumsal yapımızın bir gereği olarak, yakın zamanda rekor oyla seçilmiş mevcut Yüksek Divan Kurulu Başkanımız, 3 Temmuz’da kulübümüz için aylarca hapis yatıp bedel ödemiş olan Sayın Şekip Mosturoğlu’nun, Genel Kurul’un Divan Başkanı olması gerektiğini düşünüyoruz.

Bütün genel kurul üyelerimizi de, adalet duygusundan şüphemizin olmadığı, tüzüğümüzü noktasından virgülüne kadar uygulayacağına emin olduğumuz, Sayın Şekip Mosturoğlu lehine oy kullanmaya davet ediyor, tüm üyelerimizi 8 Haziran Cumartesi günü saat 09:30’da stadımıza bekliyoruz.” dedi.

ALİ KOÇ NE DEMİŞTİ?

Halk TV’de İsmail Küçükkaya’nın programına katılan ALi Koç, Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu ile ilgili şu sözleri söyledi; “Şekip Mosturoğlu Bey yüksek divan kuruluna seçildi fakat oraya gelen herkes tarafsız olmak zorundadır. O kadar çok insandan bilgi geldi ki, Aziz Yıldırım’ın seçim bürosu gibi oldu. Onlarca üye ya aradı ya da geldi bize bu durumu izah etmek için. Buna izin veremem başkan seçildiğimde de ona göre tavrım olacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir